15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Cumhuriyet Meydanında etkinlikler gerçekleştirildi.
 
        Düzenlenen etkinliklere Kaymakamımız Adem CAN, Belediye Başkanımız Ali EROL, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet YEŞİLYURT, MHP İlçe Başkanı Süleyman ESER, Protokol Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaşımızı katıldı.
        İlçemiz Tarım Kredi Kooperatifi Önünden Başlayan Milli Birlik ve Demokrasi yürüyüşü Cumhuriyet meydanında sona ermiştir. Yürüyüşün ardından program, saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kur’an- Kerim tilavetinin ardından 15 Temmuz sinevizyon gösterisi ile devam eden programda konuşan Kaymakamımız Adem CAN; “Şehitlerimiz ve Gazilerimiz 15 Temmuz gecesi, cesaretiyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar.Hiç şüphesiz ki Şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.Artık her yıl,15Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri  anma gününde kendilerini gönülden yad edecek hatıralarını  gelecek nesillere aktaracağız. İlçemiz de meydanları dolduran siz değerli kardeşlerime teşekkür ediyor” Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.
        Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasının canlı olarak verildiği programda saatler 00:13’ü gösterdiğinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Kızılören’ de de camilerde sala okundu. 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle düzenlenen Program, din görevlilerinin dualarıyla sabah ezanının okunmasına kadar devam etti.