6-10 Eylül tarihleri arasında Afyonkarahisar Marmara Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen Afyonkarahisar Tanıtım ve Turizm Günleri kapsamında Maltepe’de düzenlenen fuara Kızılören Kaymakamlığımız ve Kızılören Belediyemiz olarak ortaklaşa stant açıp katıldık.
 
Afyonkarahisar’ı tanıtmak amaçlı düzenlenen organizasyonda biz de ilçemizi tanıtmak amaçlı  fuarda yer aldık. İstanbul ve çevresinden gelen tüm misafirlerimize  “Kızılören” ilçemizi anlatarak tanıtımını yaptık. 
 
Afyonkarahisar Tanıtım günlerinin resmi açılışı Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Valimiz Mustafa Tutulmaz, Milletvekilleri Hatice Dudu Özkal ve Ali Özkaya, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Vali Yardımcısı Erhan Günay, Kaymakamlar, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımızın katılımı ile 08.09.2017 Cuma günü Saat: 18.30’da gerçekleşti.
 
Afyonkarahisar'ı şehir dışında tanıtmak adına düzenlenen bu önemli organizasyonda başta Vali Yardımcısı Erhan Günay olmak üzere İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ilimize özgün ürünlerin yer aldığı stantları gezerek yetkililerden bilgi aldılar.
 
5 gün süren etkinliklerin ilk gününde Afyonkarahisarlı sanatçıların programı ile Halkoyunu ekiplerinin gösterileri gün boyu devam etti. Her gün ayrı bir konser gerçekleştirilen organizasyonda sanatçılar Behzat Uygur, Ferda Anıl Yarkın, Tayfun, Ferhat Göçer, Sinem, Özgün ve Kutsi sahne aldı.