Kızılören'de kümes ve kafes hayvanları yetiştiricileri tarafından kümes hayvanları mezadı yapıldı.
Kızılören'de kümes ve kafes hayvanları yetiştiricileri tarafından kümes hayvanları mezadı yapıldı. Kızılören Düğün Salonu'nda ilçede ilk kez yapılan mezada Kaymakam Adem CAN, Belediye Başkanı Ali Erol, Evciler kaymakamı Fatih SAYAR, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı daire Başkanı Mustafa AKTAŞ ın yanı sıra Sandıklı ve Dinar ilçeleriyle çevre köylerden yaklaşık 500 kümes hayvan yetiştiricisi katıldı. Tavuk, horoz, hindi, ördek, muhabbet kuşu ve keklik gibi yaklaşık 200 kümes hayvanı açık artırma sonucu 25 ile 500 lira arasında alıcı buldu.
Kaymakamı Adem CAN, "Ben bu kadim kültür geleneğimizi sıradan bir ekonomik katma değer üreten bir aktivasyon olarak görmüyorum aksine uzun yıllar yaşatılarak nesilden nesille ulaştırılacak bir kültür mirası olarak görüyorum, bununla ilgili organizatör arkadaşlara her türlü desteği vermeye hazırız diye konuştu.
Belediye Başkanı Ali EROL da "Bana bu organizasyon söylendiğinde 'kim ilgilenir bu işle?' gibi bakıyordum. Gerçekten bu kadar kalabalık için bir hazırlık yapmamız gerekiyormuş, O benim kusurum.  Ama bu aktivite her hafta yapılacak olduğundan bir dahaki haftalarda belediye olarak bu kusurumuzu inşallah kapatacağız dedi.Kaymakamı Adem Can, "Ben bu kadim kültür geleneğimizi sıradan bir ekonomik katma değer üreten bir aktivasyon olarak görmüyorum aksine uzun yıllar yaşatılarak nesilden nesille ulaştırılacak bir kültür mirası olarak görüyorum, bununla ilgili organizatör arkadaşlara her türlü desteği vermeye hazırız. Diye konuştu.
Belediye Başkanı Ali Erol da "Bana bu organizasyon söylendiğinde 'kim ilgilenir bu işle?' gibi bakıyordum. Gerçekten bu kadar kalabalık için bir hazırlık yapmamız gerekiyormuş ,O benim kusurum. Ama bu aktivite her hafta yapılacak olduğundan bir dahaki haftalarda belediye olarak bu kusurumuzu inşallah kapatacağız dedi.